„Az angyalokat titkosan ábrázoljuk…” énekeljük az ismert imádságot minden egyes Szent Liturgián. Különösen a mostani ünnepen, hiszen november 08., Szent Mihály és Gábor főangyalok és minden égi erők ünnepe a keleti egyházban. Iskolánk tanulói és tanárai éppen ezért közösen vettek részt Szent Liturgián. A prédikációban Gémes Péter diakónus felhívta a figyelmünket az angyalok létezésére és buzdított mindenkit, hogy merjünk segítséget kérni a láthatatlan szellemi erőktől, különösen Mihály és Gábor főangyaloktól. „Istennek főharcosai, az isteni dicsőség szolgálattevői, angyalok fejedelmei s az emberek oktatói, kérjetek nekünk hasznosat és nagy kegyelmet, mint a testnélküliek főharcosai!” (2. hangú ünnepi konták)