Dalanicsné Dán Szilvia a gyerekekkel, szülőkkel, pedagógusokkal közösen egy varázslatos, dísznövényekkel övezett, térkövezett területet alakított ki, az iskola udvarán, amit a Gyerkőcök nagyon hamar birtokba vettek.

Az iskola újonnan kialakított pihenőkertjében helyett kapott a királyok játéka, a játékok királya, a sakk. A tanulók kedvük szerint játszhatnak, gondolkodhatnak, kikapcsolódhatnak, töltődhetnek ezen a helyen.

A sakk fejleszti a logikai gondolkodást, a probléma érzékenységet, a koncentrációt.

A játékosokat önfegyelemre, becsületességre, önállóságra, a következmények vállalására neveli és közösségi élményt ad. Szerettük volna, ha ezeket a jótékony hatásokat a mi gyerekek is megtapasztalják.