Október 23-ai műsor

Iskolánk is megemlékezett az 1956-os forradalom és szabadságharc történéseiről. Az ünnepi műsort a 7. a és 7. b osztály tanulói adták. Ünnepi és korhű ruhákba öltözve kellő méltósággal, komolysággal, hangsúlyozva, érthetően és tisztán beszélve, játszották a gyermekek a kapott szerepeiket. Megelevenítették a 61 évvel ezelőtt történt eseményeket, melyekről ma már szabadon beszélhetünk. A hősökre emlékezve imával zártuk az ünnepséget, s gyertyagyújtással áldoztunk emlékeiknek. Az elhunytakért végzett panachidát iskolalelkészünk, Sivadó László vezetésével végeztük.

„Döntsd el magyar, mondd ki a szót!
Itt visszalépni nem lehet!
Az ifjúság acél-szíve
a forróságtól megreped!
Döntsd el magyar, döntsd el diák,
és fonjuk lánccá kezünk!
Döntsd el, ki élsz e honban
velünk jössz-e? Vagy ellenünk?

(Kiss Dénes: Velünk vagy ellenünk részlet)

Pin It on Pinterest

Share This