Diákönkormányzat

Az intézményi döntési folyamatban való tanulói részvételi rendje, a Diákönkormányzat

Istennel hőstettet viszünk végbe!”

Az iskola hely, ahol a műveltség módszeres és kritikus elsajátítása által kiformálódik a teljes ember.

A Diákönkormányzat / DÖK / tanulóközösségek  által  létrehozott  tanulók  érdekeinek  képviseletére , közös  tevékenységek  szervezésére  alakított  szervezet . Jogvédelmi funkciója mellett azonban fontos a szabadidős programszervezési, közösségszervezői tevékenysége. A diákok szolgálatában működik.

Célunk:
A tartalmas iskolai élet kialakítása a nevelőtestület támogatásával. A tanévet akkor tekinthetjük sikeresnek, ha a hagyományos rendezvények, iskolánkban szokássá vált programok mellett új elemekkel is gazdagíthatjuk a mindennapokat.

A DÖK feladatai:

Problémafeltárás

Diákság képviselete

Az iskolai élet szabályainak alakításában való részvétel

Programok szervezése

A törvény szerinti elsőrendű feladata az érdekképviselet, ám a gyakorlatban az iskolai élet és programszervező szerepe érvényesül leginkább.

Jogok az 1993. évi LXXIX. törvény alapján:

• Döntési jog
  • Egyetértési jog
  • Véleményezési jog
  • Tanácskozási jog
  • Javaslattételi jog
  • Szerzett jogok

A diákönkormányzat működési területei, feladatai:

• A tanulók érdekeinek képviselete az iskolavezetésben, a nevelőtestületben és az iskolaközösségben.
  • A diákok mindennapi életének megszervezése, az iskola belső kommunikációs csatornái: – az iskola folyosóin elhelyezett hirdetőtáblák szerkesztése /DÖK, versenyek stb./.
  • A diákok folyamatos tájékoztatása programokról, rendezvényekről és az őket érintő iskolai eseményekről a hirdetések megszervezésével, diákgyűlések alkalmával.
  • Rendszeres jelenlét iskolánk honlapján.
  • A társadalmilag hasznos munkák irányítása: – papírgyűjtés
  • Kulturális rendezvények segítése: iskolai ünnepélyek, rendezvények, kiállítások, közösségi szabadidős programok szervezése.
  • Sportrendezvények, kirándulások, túrák lebonyolítása.
  • Diákönkormányzati nap.
  • Egyéb tevékenységeink: – versenyek (tanulmányi, sport) lebonyolításában való részvétel.
  • Közös programok iskolán kívüli szervezőkkel.
  • A Házirend felülvizsgálata és esetleges kiegészítése.

A diákönkormányzat működésének feltételeit a fenntartó biztosítja.

A DÖK képviselők névsora

DÖK- elnök: Tóth Viktória

Osztályképviselők:

3. o:Hosszú Angelika, Bodnár Antal

4.a o.: Kocsis Viktória, Tóth Alexander

4.b.o.: Barna Véda, Karnai Zsombor

5. o.: Nagy Máté, Veres Koppány

6.o.: Gargya Fruzsina, Kiss Patrícia Laura

7.o.: Bige Fanni, Osikóczki Boglárka

8.a.o.: Szőke Fanni, Tóth Viktória

8.b.o.: Bogár Dániel, Mosolygó Viktor

A diákönkormányzat munkáját segítő pedagógus: Balogh Antalné

Diákönkormányzat munkássága

Szorgalmas Oltalmasok

Papírgyűjtés

Iskolánk minden ősszel szervez papírgyűjtést. Idén 2021. szeptember 20. és szeptember 24-e között szorgoskodtak a gyerekek, szülők, nagyszülők, pedagógusok egyaránt. Gyűjtöttünk színes szórólapokat, kartonokat és könyveket. Az egy hét alatt 3 konténert sikerült az iskola udvarán „megtölteni”, a 4. konténer egy külső helyszínen lett tele. A több tonna papír bepakolásában sokat segítettek a 6., 7., 8. évfolyamos tanulóink, erős apukák, iskolánk pedagógusai, munkatársai egyaránt.

Hála és köszönet érte! A papírgyűjtésből befolyt összeget diákjaink, osztályaink támogatására, jutalmazására fordítjuk.

Van véleményünk

A Diákönkormányzat két ügyes kezű tanulója készítette el a véleményládát, hogy diákjainknak és a szülőknek lehetőségük legyen elmondani véleményüket.

Köszönjük a munkájukat!

Iskolarádió

Az Oltalom Iskola diákönkormányzata 2021. november 12-én pénteken indította el első adását a suli rádióban. Ezeken a délelőttökön köszöntjük a tanév folyamán a névnaposainkat és születésnaposainkat, egyházi ünnepeinkről, jeles napokról mesélünk dákjainknak. Közben vidám, gyerekek által is kért zenéket játszunk.

Az előkészítésben, gyűjtőmunkában a pedagógusok közül Polgári Lászlóné segített, a diákok közül pedig Tóth Viktória, Szőke Fanni, Mosolygó Viktor a 8. osztályból, Megyesi Kamilla, Sinka Zsanett, Szilágyi Tamara, Majoros Maja, Bige Bora 6. osztályból.

Az adások megvalósításában: Barna Véda, Sárosi Dorottya, Kristóf Kinga, Karnai Zsombor, Tóth Alexander  4 -es, Kiss Zalán, Urr Levente, Mosolygó Viktor 8. osztályos tanulók működtek közre.

Mindnyájuknak köszönöm, hogy munkájukkal színesebbé tették, és teszik a péntek délelőttjeinket!

Balogh Antalné

DÖK segítő pedagógus

„Cipősdoboznyi szeretet”

Karácsony közeledtével, a korábbi évek hagyományát folytatva, idén is meghirdettük „Cipősdoboznyi szeretet” kampányunkat. Hálás szívvel köszönjük tanulóink és a kedves szülők nagylelkű felajánlásait, melyekkel 22 gyermek ünnepét teszik majd szebbé.

Balogh Antalné Mártika néninek, Juhász Tiborné Vera néninek és Polgári Lászlóné Mártika néninek köszönjük a csomagok koordinálását, ünneplőbe öltöztetését!

Az iskolánkban már hagyományként  működő karácsonyi vásárra is lelkesen készültek dököseink. Egy kézműves délutánon apró finomságokat, vásárfiákat állítottunk elő. A közös foglalkozások jó hangulatban teltek, közösségépítő tevékenységnek is kiválóan megfeleltek.