Énekkar

A felső tagozatos diákokból álló énekkar elsődleges faladata az iskolai rendezvények színesítése és a liturgikus szolgálatban való részvétel. Ezen kívül közreműködünk városi, egyházkerületi és egyházközségi rendezvényeken. 2018-ban arany fokozatot kaptunk az Éneklő Ifjúság Minősítő hangversenyen és a karnagy különdíjban részesült a legjobb műsor összeállításáért. A kórustagokból álló népdalénekes szólisták és csoportok számos népzenei versenyen, minősítésen vesznek részt.

Már hagyománnyá vált intézményeink közös karácsonyi hangversenye, melynek görögkatolikus templomunk ad otthont.

Színes programokat mutatunk be évről évre és az önálló tavaszi koncertünket is megrendezzük minden 2. félévben.

Repertoárunkon szerepelnek népzenei, egyházi és világi témájú klasszikus és modern művek egyaránt. A kórus vezetője 2016-tól Kocsis Zsófia Anna ének-zenetanár, karvezető.

Hanganyag

„Nem sokat ér, ha magunknak dalolunk, szebb, ha ketten összedalolnak. Aztán mind többen, százan, ezren, míg megszólal a nagy Harmónia, amiben egyek lehetünk. Akkor mondhatjuk majd igazán: örvendjen az egész világ!”
/Kodály Zoltán/

Az idén 3. alkalommal került megrendezésre az újfehértói Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Általános Iskola Tavaszi zsongás hangversenye.

Pallai Ágnes igazgatónő köszöntőjét követően közreműködtek a Ciripelők, liturgikus énekesek, népdalosok, az 5. a osztály furulya együttese, a  Pedagógus Kamarakórus és a Visszhang Kórus. Vezényelt: Kocsis Zsófia Anna és Petrusné Gergely Éva.

A minőségi kórusmunka a zene szeretetét, fegyelmet, figyelmet, pontosságot, lelkesedést, vidámságot kíván a csapatoktól. Bizony lemondásokkal is jár, de a kihívások, a megmérettetések, egymás megbecsülése és szeretete mindezt felülírja. Ennek a munkának láthatta és hallhatta az eredményét a közönség közel másfél órán keresztül.

Egy felejthetetlen délután részesei lehettünk 2019. 05. 21-én, hiszen vendégül láthattuk
fennállásának 50 évfordulóját ünneplő Bartók Béla Kamarakórus tagjaiból álló Brill Vocal-t. Az
énekegyüttes Walt Disney mesevilágába kalauzolta el a hallgatóságot. Számos érdekességet és
kulisszatitkot is megtudhattunk a mesterről és a rajzfilmkészítésről. A műsor egy közös dallal
záródott, mely a szolnokiak és a Visszhang Kórus számára is emlékezetes marad.

Kocsis Zsófia Anna
ének-zenetanár, karnagy

Sátoraljaújhelyen is bemutatkozott a Visszhang Kórus. Majd egy meglepetés programon vettek részt az énekesek.

Mi voltunk az elsők, akik flashmobot csináltak Újfehértón. Pontosan azért, hogy
titokban maradhasson, mi nem szólhattunk senkinek semmit. Tanáraink már hetek óta
szervezték a produkciót.
Péntek reggel közösen vonultunk ki a piacra. Csoportokba osztódva vegyültünk el a
tömegben. Fokozatosan egyre többen kezdtünk el énekelni, táncolni. A piacon vásárlók
meglepődtek, ugyanakkor nagyon is élvezték az előadást.
Fantasztikus érzés volt feldobni az emberek napját. Sokan videóztak, fotóztak minket. A
népdalcsokor végén meg is tapsoltak, ami nagyon jól esett nekünk.
Számomra ez egy nagyon izgalmas és különleges élmény volt. Köszönöm, hogy részt
vehettem benne!

Gulyás Luca 8. a