HAGIT – os eredményeink

Hajdúdorogon a Szent Bazil Görögkatolikus Gimnáziumban VI. alkalommal került sor a HAGIT (Hajdúdorogi Görögkatolikus Ifjúsági Találkozó) megrendezésére 2017. november 17-én. Minden eddiginél nagyobb érdeklődés kísérte az idei tanulmányi versenyt, ahol 13 iskola 250 diákja gyűlt össze – köztük az Oltalom Görögkatolikus Általános Iskola 30 tanulója is -,hogy összemérje tudását. A versenyek között 12 tantárgy, valamint képzőművészet és népdal éneklés kapott szerepet. A verseny után, az eredményhirdetésig érdekes programok: dekázó bajnokság, teqball, csocsó, ping-pong, airsoft bemutató, érdekes fizikai kísérletek, LegoRobot közül választhattak a résztvevők. Az iskolánkat képviselő tanulóink csodálatos eredményeket értek el:

1. Gulyás Luca (7.a o.) német nyelvből helyezett
  2. Markovics Márk (8.b o.) kémiából helyezett
  3. Patai Fanni (8.a o.) kémiából helyezett
  4. Horváth Renáta (8.a o.) biológiából helyezett
  5. Orosz Ákos (8.b o.) földrajzból helyezett
  6. Nagy Bence, Margitai Balázs, Sztányi Bálint (8.a o.)matematika helyezett csapatverseny
  7. Bálint Regina, Schiff Eszter, Szabó Luca, Szilágyi Patrícia (5.a o.) ének-zene kategóriában Arany minősítést kaptak.
  8. Bodnár Cecília, Magyar Regina, Nagy Panna, Piskóti Bianka (7.b o.) ének-zene kategóriában Kiemelt arany minősítést kaptak.
  9. Mosolygó Eszter (7.a o.) testnevelés több próba egyéniben helyezett
  10. Mosolygó Eszter (7.a o.), Porcellán Petra, Porcellán Barbara (7.b o.) testnevelés több próba csapat versenyben helyezést értek el.
  11. Kristóf Balázs (8.a o.) és Markovics Márk (8.b o.) csocsó bajnokságban helyezést értek el.

Felkészítő tanárok: Bodnárné Nyíri Andrea, Gondáné Németh Ágnes, Juhász Tiborné, KarnainéSuga Viktória, Kocsis Zsófia Anna, Kosztyu Gábor.

Gratulálunk valamennyi résztvevő gyermeknek a szép eredményekhez, s köszönjük a felkészítő tanárok áldozatos munkáját!

Pallai Ágnes