Határon túli siker

A Sóstó-Sóstóhegyi Igrice Civil Egyesület szervezésében megrendezett mesemondó versenyen az Újfehértói Oltalom Görögkatolikus Általános Iskola tanulója, Hanzséros Heléna 4. a osztályos kislány „Az okos Zsuzsi” c. mesével az 1. helyet szerezte meg az alsó tagozatosok kategóriájában. Az emléklap és a könyvjutalom mellett egy 3 napos Erdélyi kiránduláson is részt vehetett felkészítő tanárával, Káposznyákné Papp Ibolyával együtt. A november 3-5. közötti erdélyi utazás célja volt a „Szentegyháza-Nyíregyháza Ciripelő” versenyen való részvétel, ahol a székelyföldi fiatalokkal is összemérték tudásukat a gyermekek. Tanítványunk, Heléna itt is megszerezte az 1. helyet, mellyel nagy örömet szerzett sok-sok embernek. Büszkék vagyunk sikerére, gratulálunk, s köszönjük a felkészítő tanár néni, Ibolya néni áldozatos munkáját is!

Pallai Ágnes