Adventi gyertyagyújtás

2017. december 10-én, vasárnap délután Nagy Sándor polgármester és Kocsis Antal görögkatolikus parókus meggyújtotta az adventi koszorún a 3. gyertyát a város főterén. A műsort iskolánk tanulói adták: az alsó tagozatos gyermekek kórusa (3. és 4. osztályos tanulók), valamint a felső tagozatos gyermekek közösen énekeltek karácsonyi dalokat, furulyáztak,szavaltak, karácsonyi történeteket elevenítettek fel. A nagyon szép, lélekemelő és felejthetetlen ünnepi műsort Káposznyákné Papp Ibolya és Balogh Antalné pedagógusoknak köszönhetjük. Kocsis Antal parókus atya lelki útravalóját meghallgatva, további segítséget kaptunk a karácsonyt megelőző felkészülési időben, az adventi várakozásban útmutatóként, hogy majd méltóképpen ünnepelhessük Krisztus Urunk születését, a Megváltó érkezését.

Az ünnepség zárásaként Szűcs Lászlóné alpolgármester asszony, a rendezvény szervezője megköszönte a részvételt, s mindenkit meghívott egy pohár forró teára, melyet finom keksz és szaloncukor kíséretében a szereplő gyerekek szülei ajánlottak fel a megjelenteknek.