A Csodaszarvas iskolai közösségi programhoz csatlakozva iskolánknak 2.éve nyílt lehetősége  az EFOP-3.2.15-VEKOP-17-2017-00001 „A köznevelés keretrendszeréhez kapcsolódó mérési-értékelési és digitális fejlesztések, innovatív oktatásszervezési eljárások kialakítása, megújítása” elnevezésű kiemelt projekt „Tematikus informális és nem formális tanulási alkalmakhoz kapcsolódó tanulási formák módszertani megalapozása” című alprojektjében való részvételre, melynek célja, hogy élményalapú, nyitott nevelési-tanulási környezetben megvalósuló tematikus programok kidolgozásával és támogatásával járuljon hozzá a köznevelés minőségének javításához. Ez a projekt június 3-4. hetében valósulhatott meg.

Az 5. és 7.évfolyamos tanulóink közül 20-20 fő tölthetett el 6-6 napot Sátoraljaújhelyen a Nemzeti és kulturális identitás, hagyományőrzés, anyanyelvápolás, valamint a Környezetvédelem, természetismeret, tudatos fogyasztói magatartás témamodulok tematikus programjaiban, ahol Tóth Jánosné Gizike tanárnő, Szűcs Marianna tanárnő és Jeczkó Györgyné Editke tanárnő vezette be a gyerekeket a honfoglaló őseink mindennapjaiba, illetve a „hulladék vagy szemét” globális problémájába.

Intézményünk többi diákját ezekben a hetekben visszavártuk az iskolába, ám nem a hagyományos tanórákra.

Balogh Antalné Mártika néni és Patainé Kósza Krisztina tanárnő vezetésével a legkisebbek kerülhettek közelebb a mesék világához az Életvezetés, családi életre nevelés, közösségi szerepvállalás illetve a  Nemzeti és kulturális identitás, hagyományőrzés, anyanyelvápolás témamodulokhoz kapcsolódó tematikus programokban, melyekben segítségükre voltak: Pallai Ágnes igazgatónő, Csukrán Zsoltné Szilvike néni és Nászta Ferencné Erika néni.

A nagyobbak az Idegennyelvi témamodul keretén belül angol nyelvi ismereteiket bővíthették Az erdő világa és a környezetünk, településünk témakörökön belül játékos formában Bassa-Simon Anikó tanárnő és Polgári Lászlóné Mártika néni közreműködésével. Míg a többiek Osikóczki Ágnes és Szabados Erzsébet, illetve Petrusné Gergely Éva és Nagyné Bacsó Judit tanárnők segítségével ismerkedtek meg a Környezetvédelem, természetismeret, tudatos fogyasztói magatartás témamodulon belül a természetvédelem érdekességeivel, valamint a Művészeti témamodul programjában szereplő középkori világ rejtelmeivel.