Az előző tanévben városunk múzeumában néhány alkalommal Tóth Zsuzsa muzeológus által tartott különböző témájú foglalkozáson vettünk részt, kézműves foglalkozások alkalmával babát varrtunk, nemezlabdát és bőr karkötőt készítettünk.

Az új tanévben szeptember 11-én került sor az első találkozásra. Múzeumpedagógiai foglalkozás keretén belül egy rendkívüli művészetterápiás foglalkozást tartott számunkra Zsuzsa néni. Megismerkedtünk különböző korszakokból származó műremekekkel, többek között Velazquez, Renoir, Monet, Munkácsy, Szinyei egyedalkotásaival.                              Különböző festészeti technikákról és eljárásokról hallottunk. Képfelismerési játékot játszottunk, melynek végén külön jutalomban részesült két tanuló. A fő cél azonban az alkotás örömének átélése volt.

A játék után először egyéni munkát kaptak a gyerekek. Megkezdett ábrát kellett folytatni saját elképzelésük szerint, problémamegoldó gondolkodásukat fejlesztve. Majd csoportba rendeződve meghatározott témájú (ősz, tél, tavasz, nyár, tenger, boldogság, esős idő) képet kellett közösen festeniük. Néhány percet kaptak a csapatok, hogy egyeztessék elképzeléseiket, megbeszéljék a megvalósításra váró feladatokat. Hangtáldob zene megszólalása után már csak mozdulatokkal, mimikával, egymás kezét megfogva segíthették és irányíthatták egymást a csapattagok. Különleges, kedves kis képek születtek tanítványaink keze nyomán, és minden csoport nagy dicséretben részesült.

Ismét sokat tanulhattunk, nagy élményben lehetett részünk! Köszönjük!

Kriszti és Ági tanító néni