SZIVÁRVÁNYVILÁG

2019. október 15-én került megrendezésre az Újfehértói Református Általános Iskola és Óvoda szervezésében a SZIVÁRVÁNYVILÁG címet viselő verseny.

A nyitó áhitat után a gyermekek az iskola különböző helyszínein mérhették össze tudásukat. Intézményünket a szépíró versenyen Mitró József (7.b) képviselte, akinek egy bibliai  történetet kellet lemásolnia helyesen és pontosan. A rajzversenyek témái ebben az évben a vizes történetek a Bibliában voltak, így   Szilágyi Sándor (3.o.) tanulónknak Péter halfogását, Rácz Mónikának (6.b) Jézus megkeresztelkedését, míg a 7.évfolyamos diákjainknak Mózes II. könyvéből az Átkelés a Vörös-tengeren című igeszakaszt kellett a helyszínen illusztrálniuk. (I.helyezett: Kukucska Diána /7.a/, III.helyezett: Palotás Lili /7.b)A megmérettetés alatt a felkészítő és kísérő pedagógusok számára előadásokat tartottak, majd az eredményhirdetésre várva megvendégeltek mindenkit egy ebéddel, süteményekkel, üdítővel. A gyerekek izgatottságát kézműves foglalkozásokkal, valamint bibliai történetek vetítésével oldották. A versenyek eredményeit  Nagytiszteletű Baracsi István, az újfehértói református gyülekezet vezetője hirdette ki egy-egy kedves, biztató szóval, aki az oklevelek és emléklapok mellett minden résztvevőnek értékes könyvjutalmat nyújtott át.

Köszönjük ezt a szeretetben gazdag, kellemes napot minden szervezőnek és segítőnek!

Szűcs Marianna, Nagyné Bacsó Judit