2019-es droghelyzet

2019. 10. 15-én iskolánk 7-8. osztályos tanulói részt vehettek Dr. Zacher Gábor előadásán, ahol a 2019-es droghelyzet volt a téma. A főorvos úr arról beszélt, hogy tudjunk jó döntéséket hozni, tudjunk nemet mondani. Nemcsak a drogokról, de az alkohol káros hatásáról is szó esett. A hallgatókat nagyon megdöbbentette az a tény, hogy Magyarországon a fiatalok körében a dohányzás és az alkoholfogyasztás mennyire népszerű. Nemcsak ezekről a függőségekről esett szó, hanem a telefon és a számítógép túlzásba vitt használatáról. Az okos készülékek túlzott használata miatt, egyre több gyerek kialvatlan, depressziós. Mindenki nagy figyelemmel hallgatta a doktor úr szavait. A közösségi oldalak veszélyeire is felhívta figyelmünket. Nekünk azért tetszett különösen, mert a mi nyelvünkön beszélt, és ezáltal könnyebben megértettük mondandóját.

Fodor Réka, Bálint Regina, Veres Boglár (7.a)