Gyümölcs- és zöldségkóstoltatás

Magyarországon az Iskolagyümölcs- és iskolazöldség program az Európai Unió támogatásával valósul meg, mely az általános iskolások körében kívánja népszerűsíteni az egészséges táplálkozást. Ennek érdekében intézményünkbe hetente egy alkalommal friss idénygyümölcsöt, zöldséget szállít a Szatmári Ízek Kft. Ezen felül egy kiegészítő intézkedésként gyümölcs- és zöldségkóstoltatást vehettünk igénybe, melyre 2019. október 16-18. között került sor. A kóstoltatás alkalmával diákjaink megismerkedhettek a legfontosabb zöldségekkel, megtudhatták, mi rejlik a gyümölcsökben, hogy hogyan néz ki egy gyerek „okostányér”, hányszor és mikor kell zöldséget, gyümölcsöt fogyasztani egy napon, miért fontos szervezetünknek a hús, a hal és tojás, milyen italokat és köreteket részesítsünk előnyben, stb. Tanítványaink alig várták a tanórák közötti szüneteket, amikor ismét csemegézhettek a különféle felszeletelt zöldségből és gyümölcsből, édesség helyett ropogtatva azokat. A kóstolás után egy feladatlapot – „Mi legyen a tányéron?” – is kitölthettek  a hallott információkat felhasználva, valamint egy versíró pályázatot is hirdettek, melyre máris megérkezett az első alkotás.

Minden az egészség

Egyél gyümölcsöt minden nap,

Ettől leszel erős, nagy.

Egészségünk nagyon fontos,

Vigyázz rá, mert ez a dolgod!

Télen, nyáron egyél sokat,

Így fogsz erővel bírni napokat.

Alma, körte, uborka,

Ez legyen az uzsonna.

Kis kertemben zöldség terem,

Öntözgetem, dédelgetem,