OLTALOM HÉT
3.nap

Egy igazán különleges élményben lehetett részük tanítványainknak szerda délután: az Univerzum „házhoz” jött.

A Partiscum Csillagászati Egyesület munkatársai – az általuk kifejlesztett planetáriumi kupolát – állították fel tornatermünkben, melynek segítségével betekintést nyerhettek diákjaink az Univerzum lenyűgöző világába. A mozgó planetáriumnak köszönhetően csillagászati és űrkutatási ismereteiket bővíthették diákjaink. Az előadások korosztályhoz igazodóan tették élvezetessé a tudomány élményét: míg a legkisebbek egy „űrhajóskiképzésen” vehettek részt, megismerkedhettek az űrhajókkal, bolygókkal, átélhették a kilövés pillanatát, addig a nagyobbak a Hubble Űrteleszkóp működését figyelhették meg. A Naprendszer bolygói, holdjai is megelevenedtek, így a diákok „utazást” tehettek a Tejút középpontjába, valamint megtudhatták, hogyan működnek a csillagok, különösen a számunkra a legfontosabb, a Nap.

Köszönjük ezeket a lenyűgöző bemutatókat a minket körülvevő világegyetemről!