Színházlátogatás Budapesten

2019. október 14-én az újfehértói KOSZISZ Szent István Gimnázium és Szakgimnázium tanulóival együtt iskolánkból hatan útnak indultunk a hajnali órákban Budapestre, egy operalátogatásra vonattal, melyet az újfehértói római katolikus kanonok-plébános, Imre atya szervezett nekünk.

Első megállóhelyünk a Kolping iskola volt, ahol virslivel és teával vártak bennünket. Reggeli után az iskola kápolnájában rózsafüzért imádkoztunk, majd eljátszottuk a Hunyadi László című opera történetét. Ezt követően az Erkel Színházban megtekintettük a 3 felvonásos operát, majd ellátogattunk a Parlamentbe, ahol többek között megnéztük a koronázási ékszereket. Az esti vonat indulásáig a WestEnd-ben töltöttük a szabadidőt, később Imre atya mindenkit megvendégelt egy sajtburgerrel.

Nagyon jól éreztük magunkat ezen a gyönyörű, késő őszi napon. Köszönjük az élményekben gazdag utazást!

Borza Erika, Csukrán Eszter, Gyulai Lilla, Kozma Zsófia, Nagy Dóra, Sitku Csenge Kamilla az Oltalom Iskola 8.b osztályos tanulói