Advent a Múzeumban

Az Oltalom Iskola 4.osztályos tanulói ebben az évben az utolsó múzeumpedagógiai foglalkozáson vettek részt december 4-én. Zsuzsa néni a beszélgetést az adventi időszak népszokásaival, néphagyományaival, hiedelmeivel indította, elrepített bennünket a régi kor karácsonyába. Megismerkedtünk a borbálaággal, a karácsonyfa örökzöld jelentésével, a jellegzetes karácsonyi ételekkel és az ünnepi asztalra kerülésük okával. Érdekességként mesélt a Luca nap dologtiltó jelentéséről, így megtudtuk, mit nem csinálhattak ezen a napon a nők és a férfiak.

Természetesen a kézműves foglalkozás sem maradhatott el. Először angyalkát készítettünk, majd mézeskalácsokat díszítettünk. A sok új ismerettel, élménnyel gazdagodott napot a „Mézes fantáziák” elnevezésű kiállítás megtekintésével zártuk.

Köszönjük, hogy az év során oly sok tudást, kedvességet, figyelmet, szeretetet kaptunk a Zajti Ferenc Kulturális Központ dolgozóitól! Áldott, kegyelmekben gazdag, békés, boldog ünnepet kívánunk nekik!

Patainé Kósza Krisztina és Osikóczki Ágnes

pedagógusok,