Mikulás az Oltalomban

December 6-a minden gyermek számára nagy esemény, érkezik a Mikulás. Ezt a napot a mi diákjaink szent liturgiával kezdik, Szent Miklós püspökre emlékezünk, hozzá imádkozunk.

Az első és másodikos tanulókat ebben az évben is hívta és várta a város Mikulás bácsija. Különös élményben lehetett részünk, mert Mikulás-kisvonattal érkeztünk a Művelődési Központba. Csillogó szemekkel, meghatódva énekelték a kicsik a Mikulás, Mikulás című dalt, majd egyesével átvették a csomagot.

A délutánt a második osztályos tanulók műsora nyitotta meg immár az iskolánkban, melyben láthattunk hópihetáncot, hallhattunk énekeket, verseket. Szent Miklós legendája is életre kelt a kis szereplők tolmácsolásában. A műsor végén megérkezett a „Mikulás”, aki egy csomaggal örvendeztette meg a gyerekeket.

Minden osztály a saját termében folytatta a napot, amely alkalmat adott egy felhőtlen, közös kikapcsolódásra.

Káposznyákné Papp Ibolya

pedagógus