Diáksport Nap az Oltalomban

Szeptember 24-e a Magyar és az Európai Diáksport Napja. Ebből az alkalomból iskolánk is számos élménysport programot szervezett tanulóinak. A fő cél az volt, hogy a gyerekek életébe visszatérjen a mozgás. Az iskola diákjai és tanárai zumbával kezdték a reggelt a tornatermünkben. Majd az alsósok Karnainé Suga Viktória tanárnő által kialakított akadálypályán haladtak végig saját kerékpáron, gördeszkán, görkorin, vagy rolleren. A felsősök ez alatt sor-és váltóversenyen vettek részt Kosztyu Gábor tanár úr vezetésével. Záró programként együtt futottak kicsik és nagyok, teljesítve a 2021 méteres álomcélt. Nagyon jól éreztük magunkat ezen a rendkívüli napon. Köszönjük szépen az Emberi Erőforrások Minisztériuma által támogatott sportnapot, reménykedünk a Magyar Diáksport Szövetség által biztosított sportszercsomag megnyerésében, hisz a beszámolónkat mi is sikeresen feltöltöttük a témanap kapcsán.

Patainé Kósza Krisztina