Iskolánk védőszentjének ünnepe

Iskolánk védőszentjének ünnepén, október elsején ünnepélyes Szent Liturgia keretén belül került sor az immár hagyománnyá vált iskolai egyen nyakkendő-szentelésre, melyen az újonnan érkezett első osztályos tanulók vehették át a közösségünkhöz, „Nagy Családunkhoz” tartozás jelképét. A Szent Liturgiát iskolánk lelki vezetője, Kocsis Antal parókus atya celebrálta. A liturgia befejezéseként a megáldott nyakkendőket iskolánk végzős diákjai adták át a legfiatalabbaknak. A nap folytatásában a Zene világnapjáról is megemlékeztünk, ahol zeneiskolás tanulóink komolyzenei hangversennyel hozták közelebb szívünkhöz a zene varázsát. Számos hangszeren mutatták be tehetségüket, többek között furulyán, fuvolán, zongorán, trombitán, hegedűn. A lélekemelő dallamokat a néptáncos fiatalok műsora tette még hangulatosabbá.