A 2. b osztály tanulói október 14-én a városi  múzeumban rendhagyó technika órán vettek részt. A foglalkozás elején Tóth Zsuzsa múzeumpedagógus egy népmese elmondásán keresztül vezetett be minket a pásztorok világába. A gyerekek megismerkedtek a pásztorok életével, szokásaival, használati tárgyaival. Ezután felpróbálhatták a csikósok ruháját, kalapját. Kezükbe vehették az ostort, valamint a pásztorok által elkészített használati tárgyakat: csontból készült sótartót, bőrből készült bicskatartót.  Megcsodálhatták a szarvasmarha szarvából készült tülköt, melyet szintén gondos kézimunkával díszítettek a pásztorok.

Megismerkedtek a báránybundából készült gyapjúval, és a nemezkészítés rejtelmeivel. Ezután a gyerekek a nemezből egy kis ujjbábot készítettek, amelyeknek a felhasználásával egy pásztortalálkozón vehettek részt.

Köszönjük szépen Zsuzsa néninek az érdekes foglalkozást!

A 2.b osztály tanulói és a tanító nénik: Szabóné Kemény Krisztina és Osikóczki Ágnes