Iskolánk 7. osztályos tanulóinak 2021. november 26-án lehetősége nyílt a Lázár Ervin Program keretein belül ellátogatni a nyíregyházi Jósa András Múzeumba. A program címe: Mit ássunk el? Érkezésünk után a tárlatvezető előadást tartott Jósa András életéről és munkásságáról. Ezen munkásság bemutatásához az általa használt eszközöket is megtekinthettük. A gyerekek érdeklődéssel hallgatták, hogy milyen sokoldalú volt az ő tevékenysége.A második részben tanulóink kisebb csoportokban játékos vetélkedőn vettek részt, ami által különböző korszakok és kultúrák régészeti leleteivel ismerkedhettek meg kötetlen formában. A feladatokat aktívan és érdeklődve teljesítették.Köszönjük a Jósa András Múzeum munkatársainak, hogy diákjaink ilyen érdekes és színvonalas programon vehettek részt.