Görögkatolikus Egyházunk február 2-án Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén, Jézus Krisztus templomban való bemutatására hívja fel a figyelmünket. Ezen a fényes ünnepnapon iskolánk tanulói is részt vettek az ünnepi Szent Liturgián, és az azt követő gyertyaszentelés szertartásán.Az ünnep lényegének magyarázata Szent Lukács evangélista szavain keresztül vált elképzelhetővé és megérthetővé a jelenlévő hívek számára. Az elsőszülött gyermek bemutatása és felajánlása épp negyven nappal születése után történik. Ekkor találkozik először a jeruzsálemi templomban a gyermek Jézus az agg Simeonnal és Annával, az özvegyasszonnyal. Ők már nagyon régen várták a megígért Messiás, az Üdvözítő eljövetelét.Erre is utalnak Simeonnak az esti Vecsernyéken énekelt, és most a találkozás ünnepen is elhangzó imádsága, melyet akkor mond Simeon, amikor a gyermek Jézust a szentélybe lépve a kezébe veszi:„Most bocsásd el, Uram, a te szolgádat, a te igéd szerint békességben, mert látták szemeim a tőled küldött Üdvözítőt, kit rendeltél minden népek színe elé. Világosságul a pogányok megvilágosítására, és dicsőségül a te népednek, Izraelnek.”A Liturgia végeztével a jelenlévő hívek és tanulóink is hazavihettek otthonaikba a szenteltvízzel megáldott gyertyákból, hogy égő mécsesként a világ világosságát (Krisztust) jelképező szentelmény mellett imádkozhassanak családjaik körében.

Pásztor Richárd