Több éve indult el Magyarországon a Pénz7 program, amely egy pénzügyi és vállalkozói témahét. Iskolánk ebben a tanévben már sokadik alkalommal csatlakozott ehhez a kezdeményezéshez, mivel fontosnak tartjuk a diákok pénzügyi-gazdasági ismereteinek bővítését is. A nemzetközi hátterű Pénz7 program keretein belül tanulóink a rendhagyó tanórákon különböző játékos feladatokon keresztül felismerhették, mennyire fontos a takarékosság. Olyan ismereteket próbáltunk nekik átadni, amelyeket a hétköznapi életben is hasznosíthatnak, beépíthetik a mindennapjaikba. Ennek a programnak a fő célja, hogy a fiatalok tudatosabban kezeljék a pénzügyeiket, tudjanak a gazdaság és a pénzvilág működéséről. S mindezt úgy, hogy a hasznos tudás mellett élményeket is szerezzenek!

Darcsi Erika matematika-fizika szakos pedagógus