Diákjaink a „Míg Megnövök!” kárpát-medencei „Nyelvészkedők” középdöntőjében kiválóan szerepeltek.

Összesen huszonhat helyszínen zajlottak a versenyek március 2-án; többek között Budapesten, Miskolcon, Szegeden, Abonyban, Gárdonyban, Tatabányán, Zalaegerszegen, Szatmárnémetiben, Nyárádszeredán, Csíkszeredán, Nagydobronyon. Iskolánkat a Vasvári Pál Tagintézményben a 3. osztályos „Szemfülesek” és a 4. osztályos „Görög nyelvészkedők” csapata képviselte.

A gyerekek szorgalmasan és kitartóan készültek már hónapok óta a megmérettetésre. Az eredményük kiemelkedő lett! Mindkét csapat ott lesz májusban a nyíregyházi Kis Vakond Gyermektáborban a döntőben, ahol a gyerekek összemérhetik magyar nyelv tudásukat a legjobbakkal. A kétnapos verseny mellett sok-sok játék, kirándulás, és rengeteg színes élmény várja majd a diákokat.

Gratulálunk a gyerekeknek és felkészítőiknek! További szép sikereket kívánunk!

3.o. : a „Szemfüles” csapat tagjai:

Kása Liliána, Komjáthy Rozi, Szabó Sándor, Venyigei Dóra

Felkészítő: Szilassyné Mészáros Mária

4.o.: a „Görög nyelvészkedők” csapat tagjai:

Czira Attila, Kristóf Kinga, Kocsis Viktória, Suhaj Liliána

Kelkészítő: Káposznyákné Papp Ibolya