A digitális világ egyre nagyobb teret nyer és folyamatosan változik. A legtöbb fiatal annak ellenére, hogy szinte beleszületett az online világba, tapasztalatlan e téren. Elengedhetetlen, hogy minél korábban és minél többet halljanak a biztonságos internetezésről, tisztában legyenek a veszélyekkel, azok elkerülésének lehetőségeivel, probléma esetén a segítségkérés és a segítségnyújtás feltételeivel.

2022. április 20-án indítottuk el a „Biztonságos internetezés„ elnevezésű programunkat a 4. a osztályban. A program alkalmával a tanulók betekintést nyertek az online világ rejtelmeibe, elkészítettük a digitális lábnyomukat, a közösségi média előnyeivel és hátrányaival ismerkedtek meg, szó esett az általuk használt alkalmazások és eszközök biztonságos használatáról. A „Lájkvadász” nevű társasjáték során különböző feladatokat és szituációs játékokat kellett teljesíteniük, melyekből nemcsak tanultak, hanem olyan hasznos tanácsokat, információkat is megtudhattak, amelyek segítségével tudatos felhasználókká válhatnak.

Lipták-Salánki Dóra

Óvodai és iskolai szociális segítő