Az Újfehértói Nagycsaládosok Egyesülete az Agrárminisztérium támogatásával gyógynövényismereti versenyt hirdetett az újfehértói általános iskolások számára.

Az első fordulóra június elején került sor online formában. A gyerekek csapatmunkában oldották

meg a feladatlapot, amelyben volt szövegértés, találós kérdés, párkereső, növényfelismerő és rajzos feladat is. Használhattak segítségül könyveket, internetet és séta alkalmával találkozhattak a gyógynövényekkel.

A tanulók érdeklődőek voltak a témát illetően. A verseny rávilágított arra, hogy nemcsak a tabletták nyújthatnak segítséget, ha fáj valamink, hanem egy-egy növény teája, illóolaja, krémje is.

Nagy örömünkre iskolánk csapatai kiemelkedő eredménnyel zárták az első fordulót. Köszönjük Dr. Hosszúné Dr. Vass Angelikának az értékes ajándékokat! Gratulálunk a csapatoknak és felkészítő tanítóiknak! Érdeklődve várjuk a második fordulót ősszel!

  1. helyezettek: 4.o. „Kasvirág” csapat: Barna Véda, Orosz Brenda, Kis Dóra, Sárosi Sára, Sárosi Dorottya Felkészítő: Bogárné Kristóf Mónika,  3.o. „Zsálya” csapat: Hosszú Angelika, Kovács Regina, Szücs Csenge, Bodnár Antal Izsák, Gerliczki Róbert   Felkészítő: Dr. Szilassyné Mészáros Mária
  2. helyezettek: 2.o. „Lándzsás útifű” csapat: Szávai Zselyke, Szilágyi Viktória, Török István, Halász Zsolt, Orgován Jázmin

                       2.o. „Illatos ibolyák” csapat: Gargya Cintia, Görög Anna, Nagy Bernadett, Nagy Jázmin, Losonczy Dávid Felkészítő: Szabóné Kemény Krisztina

Pin It on Pinterest

Share This