A nyíregyházi Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola rajzpályázatot hirdetett egyházmegyénkben Tündéri élővilágunk címmel, melynek alapjául Wass Albert Erdők könyve és Tavak könyve című köteteiben található mesék szolgáltak. Rajz óráinkon tanítványaink a megismert történetek választott részeihez készítettek különböző technikákkal illusztrációkat. A több mint 170 beérkezett alkotás közül a szakmai zsűri intézményünk hat diákját választotta ki, akik részt vehettek június 3-án egy ünnepélyes eredményhirdetésen. Ennek alapján a fantasztikus 1. helyet szerezte meg saját korosztályában Pulinka Miklós (1.a), Cserkuti Patrik (3.o.), Veres Koppány (5.o.) és Sinka Zsanett (6.o.), a nem kevésbé csodálatos 2. helyet Boros Marcell (5.o), valamint a remek 3. helyezést érte el Sárosi Csenge (7.o). A kis művészek munkájuk elismeréseként értékes ajándékokkal térhettek haza.

Hálásan köszönjük minden pályázó diákunknak a mesés művekre szánt időt és energiát!

Felkészítő pedagógusok: Dr. Szilassyné Mészáros Mária, Veresné Módi Zsuzsa,

Nagyné Bacsó Judit