A 3.a osztály a mai múzeumpedagógiai foglalkozáson az őszi néprajzi szokásokkal, a régi tartósítási eljárásokkal ismerkedett meg. A lekvárkészítés, aszalás, befőzés, szárítás mellett a szüreti hagyományokat is felelevenítették. Interaktív foglalkozás keretében játékosan próbálhatták ki az őszi hagyományokhoz kötődő tárgyakat: véka, puttony, kupa, bödön, hordó. Majd az egyik legismertebb őszi terményt, a kukoricát morzsolták és őrölték, aztán a csuhéjából elkészítették a Csutka Rozikat és a Csutka Petiket.

Köszönjük, hogy a mai alkalommal is ápolhattuk hagyományainkat, és feleleveníthettük nagyszüleink gyermekkorát!

a 3. a osztály tanulói és a tanító nénik