„Oltalmad alá sietnek Szűz Mária híved…” így kezdődik a jól ismert népének melyet a Legszentebb Istenszülő Oltalmának ünnepén éneklünk. Ekkor egyházunk megemlékezik arról a csodajelenségről, mely a X. században Konstantinápoly városában történt. Nagy ünnep ez iskolánkban, hiszen intézményünk nevében hordozza ezt az ünnepet. Szokásos rend szerint, a reggeli órákban közösen Szent Liturgián vettünk részt, és mint egykor Krisztusért Balgatag Szent András a blakhernai templomban, úgy mi is megtapasztaltuk az Istenszülő oltalmának kegyelmét a közös imádságban. A diákok és pedagógusok együtt imádkoztak azért, hogy amint egykor az istenszülő közbenjárására megmenekült Konstantinápoly az ellenséges seregektől, úgy most is mentse meg őket minden rájuk leselkedő rossztól.