2022. október 18-án az Oltalom Iskola végzős diákjai az immáron hagyománnyá vált angol- és német nyelvi országismereti vetélkedőn mérették meg magukat. A színvonalas versenyt az újfehértói KOSZISZ Szent István Gimnázium nyelvtanárai szervezték.
Az idei vetélkedőn a német nyelvet tanulók Svájc, az angol nyelvet tanulók pedig Kanada történelmével, kultúrájával, és a két ország különleges ételeivel kapcsolatos kreatív fejtörőket oldottak meg.
Az értékelés során angol nyelvből a holtversenyek miatt nem hirdettek külön helyezést, azonban német nyelvből a Die drei lustige Zwei csapat 2. helyezést ért el.
A verseny ideje alatt a felkészítő tanárok szakmai beszélgetésen vettek részt.
Köszönjük a KOSZISZ Szent István Gimnáziumnak, hogy ismét meghívták iskolánkat erre a kreatív versenyre, ahol új élményekkel gazdagodhattak a diákjaink.

Résztvevők:

– Royal Kings: Bige Fanni, Csobai Patrik, Hliva Ramóna

– Die drei lustige Zwei: Bódi Cintia, Osikóczki Boglárka, Petrus Eszter

– Griftnudeln: Papp Lili, Sárosi Csenge, Szemán Dániel.

Felkészítő tanárok: Balsa Petra és Németh Ágnes