November 21-én az Istenszülő templomba vezetésének ünnepére emlékezünk. Mint, ahogyan Joákim és Anna bevezették Máriát a templomba, hogy ott nevelkedjen az Isten házában, úgy az ünnep napján mi is Isten áldását kértük óvodás gyermekeinkre, hogy Isten nyissa meg elméjüket, az Ő igazságainak megismerésére és megértésére.

„Nyisd meg e gyermekeid lelkét és szívét, ajkát és értelmét a te akaratod megértésére, elfogadására és teljesítésére, mentsd meg őket minden ördögi kisértéstől, megőrizvén őket életük minden napján, hogy összes parancsaidban szüntelenül előhaladjanak, legszentebb anyád és összes szenteidnek könyörgései által”.

A rövid templomi imádság után közösen gyújtottuk meg az óvodai adventi koszorú első gyertyáját, ezzel is készülve Jézus Krisztus születésének ünnepére.