A Mézes Reggeli országos rendezvény keretén belül Kerekréti István méhész látogatott el iskolánkba.

Célja volt az előadásának, hogy a méhekkel és a mézzel kapcsolatban sok-sok „tudásmorzsát tegyen a mi kosarunkba”, bővítse tanulóink már megszerzett tudását.

Saját méhészetéből hozott képekkel gazdagította ismereteinket. Hasonlataival segítette megismerni a méhek testfelépítését és viselkedését.

Hallhattunk arról az óriási munkáról, amit a méhek egy-egy fél kg méz összegyűjtéséért tesznek.

A résztvevő 4. és 5. évfolyamos tanulók ígéretet tettek arra, hogy odafigyelnek és vigyáznak a virágos környezet megteremtésére.

A délelőttöt többféle fajta méz bemutatásával és kóstolásával zártuk.

Hálásan köszönjük, hogy részesei lehettünk ennek a rendkívüli, hangulatos természetórának!