Április 17-én rendezték meg a „ NyelvészGuru Kárpát-medencei Csapatverseny”-t Nyíregyháza-Sóstón. Az Oltalom Iskola negyedikes csapata a területi fordulóból 90 %-os eredménnyel jutott tovább a legjobb tizenkettő közé. A versenyre érkeztek tanulók az ország nagyobb városaiból (Budapestről, Szolnokról, Miskolcról, Tatabányáról) és kisebb településekről is. A nyelvtan- és helyesírási feladatlapot gyorsan és ügyesen oldotta meg a Szemfülesek csapata.

A szorgalmas és kitartó felkészülés eredménye az EZÜST ÉREM lett. Óriási örömmel vették át az érmeket a kis nyelvészkedők Vasvári Zoltánné Ilike nénitől, a tehetségpont vezetőjétől. A verseny mellett egy élményekkel teli napban volt részük a gyerekeknek.

A csapat tagjai voltak: Kása Liliána, Komjáthy Rozi, Venyigei Dóra, Szabó Sándor

Felkészítőjük: Szilassyné Mészáros Mária tanító néni