Október 20-án, pénteken ünneplőbe öltözött diákok

várakozással teli moraja töltötte meg az aulát. Ünnepre

készülődött iskolánk közössége.

Nyolc órakor a Himnusz hangjaival kezdetét vette a megemlékezés,

ezután 1956 októberének dicső napjait idézték meg ünnepi műsorukkal a hetedik osztály tanulói.

Feszült figyelemmel hallgatták kicsik és nagyok, amint a magyar nép sztálinista terror elleni forradalma és a szovjet megszállás ellen folytatott szabadságharca megelevenedik a versekben, visszaemlékezésekben a gyerekek előadásában.

Bár az általános iskolások még keveset tudhatnak az akkori eseményekről, a műsorból mégis megérezték, hogy ott, akkor igazán különleges, világrengető dolgok történtek Magyarországon.

Az ünnepi műsor után Panachidát végeztünk az 1956-os forradalom hőseinek lelki üdvéért.

Köszönjük a színvonalas megemlékezést a hetedik osztály tanulóinak és felkészítőiknek, Darcsi Erika és Németh Ágnes tanárnőknek.