December 13-án a leendő első osztályosok az óvó nénikkel és szüleikkel látogattak el iskolánkba, az Oltalomba Hívogató programsorozat második alkalmára.

Elsőként Kikivel, a terápiás kutyával ismerkedtek meg a gyerekek. Mindenki kapott tőle egy pacsit, amit simogatással viszonoztak.

Ezt követően két csoportra oszlottak a gyerekek, és külön folytatták a foglalkozást. Az egyik teremben Balogh Antalné Mártika és Patainé Kósza Krisztina tanító nénik vezetésével mézeskalácsot díszítettek. Az általuk dekorált karácsonyi finomságot meg is tarthatták.

A másik csoport Szabóné Kemény Krisztina és Osikóczki Ágnes tanító nénikkel egy adventi mesét nézett meg. Majd megbeszélték a történetet, amelyben az állatok is a karácsonyra készülődtek, és fát díszítettek. Ezután ők is elkészíthettek egy karácsonyfadíszt, amit haza is vittek.

Sok szeretettel várjuk az óvodásokat a következő foglalkozásunkra január 10-én, 13 órától, ahol a nyelvek birodalmába nyerhetnek betekintést az érdeklődők.

Mindenkinek áldott Karácsonyt kívánunk!