Iskolánk csatlakozott az Újfehértói Önkormányzat által indított, a tehetséges sakkozók felkutatását célzó kezdeményezéshez. Az iskolai házi sakkbajnokságon korcsoportonként, illetve fiú és lány kategóriában a legügyesebb 5-5 sakkozó vehet részt a városi versenyen. A városi döntő célja eldönteni, ki képviseli városunkat a Megyei Sakk Diák Olimpián. Ezen a versenyen pedig a legjobb 3-3 helyezett jut ki az Országos Sakk Diák Olimpiára.

A felhívás keretében mintegy 70 tanulónk jelentkezett válogató sakkbajnokságunkra, amelyet 2024. február 13-án tartottunk iskolánkban. Morvai Pál, országos versenybíró szervezésében 3 fiatal tehetség, jelenleg is városi, illetve megyei sakk bajnokok segítségével 5-ös szimultán játékban igyekeztünk lebonyolítani előversenyünket.

Örömünkre szolgált, hogy az összes tanulónk sikeresen szerepelt ezen a válogatáson, így mindannyian bejutottak iskolánk házi sakkbajnokságára, amit az Országos Sakk Diákolimpia kiírása alapján szervezünk meg.