Iskolánkban február 7-én a „Színes kavalkád” címmel megrendezett vidám foglalkozáson vehettek részt a leendő elsősök..

Zenei és néptánc képzésünkből kaphattak ízelítőt a hozzánk látogatók.

A 2. a osztály tanulói gyerekdalokat adtak elő furulyán, bevonva az óvodásokat is, akik játékos mozdulatokkal, énekkel kapcsolódtak be az előadásba. Ezt egy rövid hangszerbemutató követte. Hegedűn, klarinéton, trombitán és zongorán adtak elő darabokat tehetséges diákjaink. Az ovisok ritmushangszerekkel, dallamfelismeréssel kapcsolódtak a műsorhoz, majd a blokk zárásaként egy közös produkció alakult ki a farsang jegyében.

A hangulatot a néptáncosok bemutatkozása fokozta. A 4. osztályos diákok előadásában tirpák, rábaközi, felcsíki táncbemutatót láthattunk. Minden kicsi kipróbálhatta mozgásos ritmusérzékét. Közös tánccal ért véget a vidám zenés foglalkozás, amelyen kicsik és nagyok egyformán jól érezték magukat.

Pin It on Pinterest

Share This