Iskolánkban a két hatodik osztály közös műsorával ünnepeltük a márciusi forradalom 176. évfordulóját. Különleges módon jelenítették meg a forradalom napját, annak eszmeiségét és vezéralakját, Petőfi Sándort. Felidézték annak az esős márciusi napnak a hangulatát, azt, ahogyan Petőfi elszavalta a Nemzeti dalt, ahogyan a lelkes tömeg együtt zúgta vele a refrént, és ahogyan egymásnak adva a szabad sajtó első termékét, a tizenkét pontot egyenként harsogva kiáltották, kinyilvánítva ezzel a magyar nemzet akaratát. Megmutatták nekünk, hogy mindazt, ami március 15-én történt, átszőtte egy hatalmas és magasztos eszme: a szabadság eszméje, az egy magyar nemzet érzése és közös akarata.

Köszönet mindezért a 6.a és a 6.b osztály tanulóinak, a műsor készítőinek, Karnainé Suga Viktória tanárnőnek és Tóth Jánosné tanárnőnek, a díszítésért Nagyné Bacsó Judit tanárnőnek és Veresné Módi Zsuzsa tanárnőnek, Suhaj Liliána 6.a osztályos tanulónak, valamint a dalok betanításáért Petrusné Gergely Éva tanárnőnek.