Március 21-én kedves meghívásnak tettünk eleget: ellátogattunk óvodánk Kamilla csoportjának nyílt napjára.

A délelőtt témája az erdők világnapjához kapcsolódott. Már a reggeli torna is ennek jegyében zajlott:a gyerekek kisnyuszik, békák, sánta rókák módjára ugrándoztak a tornaszobában, mókuskák futottak fel a fákra, vagyis a bordásfalra. Majd fürge kis rókák próbálták elkapni az erdei állatkákat.A kiadós testmozgás után szintén az erdők élővilágához kapcsolódó, rendkívül érdekes feladatokból álló foglalkozás következett. Ámulva figyeltük, hogy kis óvodásaink milyen tájékozottak, mennyi ismerettel rendelkeznek az erdőkről, az állatokról, környezetünkről.

A délelőttöt a szülőkkel közös alkotómunka zárta: sorra születtek meg a gyerekek és szüleik alkotta színes madárkák, katicák, és más erdei állatkák.

Köszönjük ezt a szép délelőttött a mosolygós gyermekeknek,és az óvó néniknek, akik ilyen kiváló szakmai tudással segítik a kis óvodások iskolára való felkészülését.

A leendő elsős tanító nénik

Pin It on Pinterest

Share This