„Az olvasó gyerekből lesz a gondolkodó felnőtt.”

A Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola Gimnázium és Kollégium hangos olvasási versenyt hirdetett a Nyíregyházi Egyházmegye általános iskola 2-5. osztályos tanulói számára. A megyei versenyen szép eredménnyel szerepeltek tanítványaink, öregbítve iskolánk hírnevét.

Az erős mezőnyben emléklapban részesültek a következő tanulók:

a 2. b osztályos Mosolygó Zsófia Léna és Tarján Emilia, felkészítő pedagógusuk Bogárné Kristóf Mónika,

a 3. b osztályos Janik Emma Lujza és Katona Hanna, felkészítő tanító néni Csukrán Zsoltné,

a 4.b osztályos Gargya Cintia, akit Szabóné Kemény Krisztina készített fel a versenyre.

A képzeletbeli dobogó legmagasabb fokára léphetett a 2.a osztályból Sebők Dóra, a III. fokára pedig Szabó Iván. Mindketten Káposznyákné Papp Ibolya tanító néni tanítványai.

A 3. a osztályos Kapin Luca II. helyezett lett, felkészítő pedagógusa Petrusné Gergely Éva tanító néni.

A 4. a osztályból I. helyezett Károly Anna, a II. helyezett Bábi Róbert lett, akiket Patainé Kósza Krisztina tanító néni készített fel a versenyre.

Az 5. osztályos Komjáthy Rozi II. helyen végzett, Cserkuti Patrik pedig különdíjban részesült. Felkészítőjük Juhász Istvánné tanárnő.

Nagyon sok szeretettel gratulálunk a rangos megmérettetésen részt vevő tanulóknak és a felkészítő pedagógusoknak!