A Míg Megnövök Alapítvány a 2023/2024. tanévben tizenkilenc alkalommal hirdette meg a MatekGuru Csapatversenyt.

Olyan 2-8. osztályos tanulók jelentkezését várták, “akik szeretik a matematikát, vagy olyanoknak, akik nem szeretik, hátha most megszeretik!”

Iskolánk 2.a osztályából négy fiú (Karikó István, Maroda Bence, Szabó Iván, Szigeti Gábor) kedveli a matematikát, ezért úgy döntöttek év elején, hogy nekivágnak ennek a nemes megmérettetésnek.

Hónapról-hónapra együtt, közösen dolgozva oldották meg a feladatok sokaságát, miközben

felfedezték a matematika szépségét és titkát.

A hat fordulóból a legtöbb pontot gyűjtő csapatok kaptak meghívást a Kárpát-medencei döntőbe.

Az ország legjobb 11 csapata között, egy nagyon erős mezőnyben, az Okoskodók a 8. helyen zárták a versenyt.

Büszke vagyok a fiúk teljesítményére, és arra a fejlődésre, amelyet ez idő alatt elértek.

Egy év alatt a gyerekek megtanultak közösen dolgozni, egymásra hallgatni, figyelni, miközben alapképességeik fejlődtek. Megtapasztalták a tanulás megszerzésének örömét, és a különböző típusú és nehézségű feladat megoldása sikerélményhez jutatta őket.

Hálásan köszönöm a szülők támogatását is, hiszen ez egy csapatmunka, diák-tanító-szülő

közös együttműködésének eredménye.

Káposznyákné Papp Ibolya