A Tanítók Fekete István Egyesülete által szervezett Harmatcsepp országos tanulmányi verseny döntőjén vettünk részt 2024. május 25-én, szombaton, melyet a katolikus iskolák alsó tagozatos tanulói részére hirdettek meg a tanév elején. Három levelezős forduló és egy elődöntő feladatsor megírása után iskolánkból Karnai Tekla 4.a osztályos tanuló jutott be az országos döntőbe matematika tantárgyból. A Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontban Csébi Józsefné elnökasszony és Dr. Hermann Istvánné versenyszervező köszöntötte a megjelenteket. Az igen nehéz, alapos felkészültséget és logikai gondolkodást igénylő feladatsor megírását követően fővárosunk Corvin negyedében töltöttünk el egy kis időt. Izgatottan, várakozással telve foglaltuk el helyünket az épület dísztermében, ahol az eredményhirdetésre került sor. Ismét bebizonyította kis tanítványom, hogy a tanulás, a tudás érték, a befektetett és ráfordított idő pedig nem hiábavaló, hisz a szoros megmérettetésben a negyedik évfolyamosok között az országos IX. helyet szerezte meg. Nagyon büszke vagyok Rá, kitartó szorgalmával ismét öregbítette iskolánk hírnevét! Köszönöm a Szülei támogató segítségét az utaztatásban és a szép eredmény elérésében!

Patainé Kósza Krisztina

tanító néni

Pin It on Pinterest

Share This