Egy nappal az Európai Nemzeti Parkok ünnepét megelőzően iskolánk 2. osztályos tanulóival május 23-án kirándultunk- Magyarország 1973-ban, elsőként létrehozott nemzeti parkjában- a Hortobágyi Nemzeti Parkban.

A színes programok közül először a lótartással, a lovardai munkával, a bemelegítő pályán a járómódok fajtáival ismerkedtünk meg a Mátai ménes területén. Idegenvezetőnkkel szekérre ültünk és meglátogattuk a kinti ménest, a szürkemarha gulyát, és a racka juhokat is. Közben meghallgattuk a génmegtartás fontosságáról szóló előadást is.

A hagyományos ruhába öltözött csikósok bemutatták a lovak ültetését, fektetését, a csikósvágtát és ostoraik pattogtatásával a füleink teherbíró képességét is próbára tették.

Utunkat az állatsimogatóban és a játszótéren folytattuk, majd Magyarország leghosszabb közúti kőhídját, a Kilenclyukú hidat kerestük fel.

A napunkat egy finom ebéddel zártuk Debrecenben. Élményekkel gazdagon, kicsit elfáradva érkeztünk haza.

Patainé Kósza Krisztina, Osikóczki Ágnes, Balogh Antalné, Szabóné Kemény Krisztina tanító nénik