Igazi görögkatolikus ünnep volt Máriapócson az országos liturgikusének-verseny döntője március 22-én.

Az egyházmegyei döntőkből az országos fináléba jutó versenyzők, felkészítőik és családtagjaik töltötték meg nemzeti kegyhelyünk központját.

Kocsis Fülöp érsek-metropolita és Orosz Atanáz miskolci megyéspüspök által vezetett imádsággal vette kezdetét a megmérettetés, melyhez a Szentlélek segítségét kérték a résztvevők.

Majd 10 órakor a Családvár falai között megszólaltak a görögkatolikus dallamvilág csodaszép imádságai.

Az ebéd alatt a zsűri tagjai meghozták a döntést, rangsorolták az ország legjobbjait.

Minden résztvevő arany-, ezüst-, vagy bronz fokozatú minősítést kapott.

Második osztályos kis tanítványaim előadása újra elnyerte a döntéshozók tetszését.

Eredményhirdetéskor a Mosolygó Angyalok csapat ( Karikó István, Kecskés Kadosa, Komjáthy Sára, Mocsár Melissza, Mocsár Tifani és Szabó Iván ) arany minősítést vehetett át.

Nagyon büszke vagyok diákjaim teljesítményére, és hálásan köszönöm a szülők támogatását, segítségét.

Káposznyákné Papp Ibolya tanító