Az idén negyedik alkalommal indult el a PÉNZ7 Magyarországon. Országszerte már 1200 iskola közel 200 ezer diákja, 14 ezer rendhagyó tanórán bővíthette ismereteit a hitel témakörében.

Iskolánk a első 500 regisztráló között volt, ezért ajándékba érkeztek hozzánk a Pénziránytű Alapítványtól az igényesen nyomtatott feladatlapok, rejtvények, képregények, amik még változatosabbá, színvonalasabbá tették a különleges órákat.

A felső tagozaton, évfolyamonként voltak órák. Csoportmunkában dolgoztuk fel a témát. A tanulóink sokszor meglepő jártasságról tettek tanúságot. Okos ötleteik, életképes megoldási javaslataik előre mozdították a munkamenetet és a jobb megértést.

Alsó tagozatosaink az osztályfőnökök segítségével a családi gazdálkodásról, a család pénzügyeiről – bevétel-kiadás – beszélgettek. A rajz tanár néni közreműködésével a gyerekek,  pénzzel kapcsolatos közmondásokat véve alapul szép alkotásokkal gazdagították a képtárunkat és ismereteinket.

Bodnárné Nyíri Andrea

szaktanár (a hét témafelelőse)