OLTALOM HÉT
2.nap

Az Oltalom hét második napját szent liturgiával kezdtük a görögkatolikus templomban. A zsúfolásig megtelt templomban egyházközségünk hívei közösen imádkoztak intézményünk gyermekeivel, dolgozóival, a meghívott vendégekkel. A fenntartó Nyíregyházi Egyházmegye képviseletében jelen voltak: dr. Papp Tibor, az egyházmegye főhelynöke, Szabó Tamás pasztorális helynök atya, aki az oktatási ügyeket is felügyeli, valamint Grunda János atya, oktatási referensünk. Az oltár körül a környező települések papjai részvételével celebrált szent liturgia előtt megérkeztek az újfehértói római katolikus hívek Juhász Imre plébános vezetésével, felelevenítve a régi hagyományt, processzióval. A homiliát dr. Papp Tibor atya mondta, melyben kiemelte, mennyire szerencsések vagyunk, amiért az egyházközség címünnepe a hozzátartozó intézményekkel (bölcsőde, óvoda, iskola) az Istenszülő oltalma alatt állhat. Beszélt az ünnep eredetéről, majd felhívta a jelenlévők figyelmét – külön szólva a gyermekekhez -, hogy mindenki rendelkezik valamilyen adottsággal, mely tálentumokat megfelelően kell kamatoztatnunk. Az evangéliumra utalva kiemelte, hogy próbáljuk megtalálni az egyensúlyt a Mária és Márta lelkület között. A liturgia végeztével az óvoda udvarán megáldották a pályázati forrásból épült műfüves futballpályát és az újonnan épült játszóteret. Majd kapcsolódva a Hajdúdorogi Metropólia kezdeményezéséhez – Zöldítsük vissza Földünket! -, 2 fát ültettek az óvoda udvarán. Az ünnepség végén minden kedves résztvevőt szeretettel invitáltak agapéra.

Gyermekeink az iskolában elfogyasztott ebéd után szabadidős tevékenységeken vehettek részt, mely már évek óta hagyomány intézményünk életében. A kézműves foglalkozásokon kulcstartót fűzhettek gyöngyből, őszi ajtókopogtatót készíthettek, követ festhettek, valamint karkötőt fonhattak a tanulók. A kellemes időnek köszönhetően az udvaron felállított két ugrálóvárban vezethették le fölös energiáikat, és kipróbálhattak számos régi, népi játékot is. A tartalmas időtöltés után vidáman és boldogan térhettek haza otthonaikba.

Pallai Ágnes