A Szombathelyen született szent történetével ismerkedtek meg november 11-én a 2. a osztály tanulói a soron következő múzeumpedagógiai órán. Az egyik legkedveltebb magyarországi rajzfilmmel kezdődött a foglalkozás, hisz Zsuzsa néni mellett a gyerekeket Ludas Matyi és kedves kis libája fogadta.

A vidám hangulatú köszöntő után tárult fel az egykori legenda, Szent Márton életének néhány mozzanata. A gyerekek nagy érdeklődéssel hallgatták a pásztorok védőszentjének történetét, aki a köpenyét a koldussal osztotta meg. Megismerték az egykori népszokásokat: a vesszőhordást, a libamell csontból történő időjóslást. A foglalkozás végén fény derült Döbrögi és a Márton – napi vásár kapcsolatára.

S hogy mindenki bőségben, egészségben legyen a következő évben, saját liba ujjbábot készítettek maguknak a diákok.

Patainé Kósza Krisztina és Balogh Antalné tanító nénik