A tanév elején hatodik alkalommal hirdette meg a Míg Megnövök Akkreditált Kiváló Tehetségpont a Nyelvészkedők csapatversenyt. Az iskolai és területi fordulók pontszáma alapján a legjobb 13 csapat került be a Kárpát-medencei döntőbe, mely a Nyíregyházi Kis Vakond Táborban május 18-19-én került megrendezésre.

Iskolánkat a 4. a osztályos „Görög nyelvészkedők” csapata képviselte, melynek tagjai Kristóf Kinga, Kocsis Viktória, Suhaj Liliána és Czira Attila. A döntőben a három fordulóban szerzett pontok határozták meg a végső sorrendet, ahol diákjaink a 6. helyet érték el, melyet a szervezők éremmel és oklevéllel jutalmaztak.

Az első fordulóban Dr. Koi Balázs PhD, főiskolai tanár, a Nyíregyházi Egyetem Tanítóképző Intézet oktatója, a csapatverseny szakmai vezetője diktált a résztvevő 52 versenyző gyereknek egy szöveget, melyet 6 tanuló hibátlanul írt le. Nagy örömünkre Kristóf Kinga is hiba nélkül teljesítette a feladatot, ezért „Aranytoll” díjban részesült.

Nagyon büszke vagyok kis tanítványaim teljesítményére, és hálásan köszönöm a szülők támogató hozzáállását.

Káposznyákné Papp Ibolya

4.a osztály tanítója