A népmese napja alkalmából szeptember 30-án, péntek délután felejthetetlen élményben volt részük iskolánk alsó tagozatos diákjainak. A Zajti Ferenc Művelődési Ház, Könyvtár és Helytörténeti Gyűjtemény dolgozóinak jóvoltából a kapott térkép segítségével eljutottunk, és beléphettünk a sárkány barlangjába, találkozhattunk a mesékből már jól ismert jóságos öreganyóval, aki a megfelelő köszöntésért cserébe a helyes útra terelt bennünket. Kalandos utunk olykor sötét, zegzugos „ösvényeken” vezetett, mely során tanítványaink kamatoztathatták a mesékről szerzett ismereteiket, hiszen rejtvényeket fejtettek meg, kódokat törtek fel, megmentették az elrabolt királylányt, és megtalálták elveszett koronáját is. A gyerekek a 7 próba végeztével megkapták jól megérdemelt jutalmukat a kincses ládából: egy mindenki számára finomságokat rejtő „aranyalmát”.  A program zárásaként meséket nézhettek és hallgathattak a Művelődési Ház színháztermében.

Hálásan köszönjük mindenkinek, akik szebbé varázsolták gyermekeink számára ezt a délutánt!