„Krisztusnak diadalmas csodatevője és rendkívüli kegyeltje, aki a kegyelem drága kenetének forrását s a csodák kimeríthetetlen tengerét az egész világnak megnyitottad, szeretettel dicsérlek, Szent Miklós püspök!” Így dicsérjük Szent Miklóst az Akathisztosz imádságában. És méltán jogos ez a dicséret, hiszen Görögkatolikus egyházunk nagy szentjét ünnepeljük december 6-án. Az ünnep napján iskolánk diákjai és tanárai közös Szent Liturgián vettek részt. Szent Miklós jelen van az egyházban és közbenjárásával segíti azokat, akik hozzá fordulnak, hallhattuk a prédikációban. Az ünnep délutánján Szent Miklós követe látogatott el intézményünkbe, ahol a gyermekek énekkel és versekkel köszöntötték és megemlékeztek Szent Miklós jóságáról!